K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vedení ETTU podpořilo návrh na změnu v Lize mistrů


Prestižní klubová soutěž by se mohla letos odehrát celá v Paříži

Executive Board Evropské unie stolního tenisu (ETTU) na svém posledním zasedání rozhodl o odložení všech utkání skupin A i B první fáze mistrovství Evropy družstev. Původně byly v plánu v říjnu a listopadu 2020. Rozhodnutí si pochopitelně vynutila stávající situace pandemie koronaviru a vládních omezení ohledně cestování v Evropě. Vedení unie se touto cestou snaží zachovat integritu stávajícího formátu a vylosování šampionátu.

Ve středu 16. září 2020 proběhnou volby nového vedení unie, které pak navrhne další postup kvalifikační fáze mistrovství Evropy. Finálová část je naplánována na září 2021 a závěrečný turnaj o evropské tituly se uskuteční v rumunské Kluži.

Situace v Evropě si vyžádala také diskuzi nad letošním ročníkem Ligy mistrů. Vedení ETTU, jehož mandát právě končí, dal formální souhlas alternativního systému. V nejprestižnější klubové soutěži v Evropě se představí tři české kluby, kterých se tak změna bezprostředně dotýká. V soutěži mužů TTC ENFIREEX Ostrava, v ženské pak SKST Stavoimpex Hodonín a TT Moravský Krumlov.

Návrh chce předejít situaci, kdy by se postupným odkládáním jednotlivých kol soutěž dostala do fáze, kdy by musel být letošní ročník zrušen. Naopak, počítá s tím, že budou kvůli omezení cestování po Evropě zrušena ještě před začátkem soutěže utkání v jednotlivých skupinách i předkolech, která se měla hrát systémem doma – venku. Celá soutěž by se naopak odehrála ve formě turnaje na jednom místě. V návrhu padla lokalita Disneylandu v Paříži. Tam by se akce za přísných hygienických podmínek mohla konat. Termín konání je první polovina prosince 2020.

Kluby již byly informovány o tom, že mají zrušit rezervace na dopravu a ubytování, původní formát soutěže nyní nepřichází v úvahu. Zda bude návrh definitivně přijat, rozhodne nové vedení ETTU. Až v nejbližších týdnech tak budou kluby a samozřejmě i jejich fanoušci vědět, jak bude letošní ročník Ligy mistrů vypadat.