K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vrchol domácí mužské sezony je tady


Ve finále Extraligy mužů se utkají HB Ostrov a KT Praha

Sezona 2020/2021 začala v nejvyšší domácí soutěži mužů podle rozlosování na začátku září minulého roku. Po čtyřech odehraných kolech, kdy mohli utkání přímo v halách sledovat i fanoušci, přišla koronavirová přestávka a od 2. října až do 7. ledna letošního roku byla soutěž přerušena.

Díky výjimce Ministerstva zdravotnictví pro profesionální soutěže se restart podařil, deset týmů stihlo odehrát kompletní základní část a také play off. Tentokrát už ovšem bez diváků. O tom, zda alespoň při finále bude slyšet ve dvou halách jejich aplaus, se rozhodne doslova v nejbližších hodinách. Vedení ČAST požádalo o udělení výjimky.

Souboj o zlato mezi HB Ostrov a KT Praha by si diváckou kulisu bezpochyby zasloužil. Do finále se probojovaly dva týmy, které v průběhu celé sezony podávaly stabilně skvělé výkony. Zejména nováček soutěže HB Ostrov převyšoval všechny ostatní soupeře a letos ještě ani jednou neprohrál. Pražané obsadili po základní části s šesti porážkami třetí místo, ovšem v play off ani jednou neklopýtli.

Vzájemný souboj by měl být zajímavý, herně velmi kvalitní a zcela určitě se fanoušci nebudou nudit. Všechna utkání bude přímým přenosem vysílat ping-pong.tv a také stanice ArenaSport TV. Komentovat je budou Lukáš Foff se Stanislavem Kučerou. Předzápasové studio nabídne spoustu statistik, zajímavých sestřihů z dosavadního průběhu play off a další informace, na které jsou diváci v letošní sezoně zvyklí.

První utkání je na programu ve středu 12. května od 18 hodin. Předzápasové studio začne o patnáct minut dřív. Domácí HB Ostrov bude bezpochyby favoritem celé série. V základní části si s KT Praha poradil 3:0 a 3:1. Že by však mohli hráči z Havlíčkova Brodu slavit předčasně, to ani náhodou. Proti kvartetu Michal Obešlo, Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov a Radek Skála budou stát soupeři, kteří mají přinejmenším stejně bohaté zkušenosti. Martin Olejník s Tomášem Pavelkou nemají ve zvyku prodávat kůži lacino, Martin Koblížek naopak patří k těm hráčům, kteří ve chvíli, kdy se jim daří, umí porazit v extralize prakticky kohokoliv. Na trenérské lavici navíc legendy českého stolního tenisu Milan Orlowski a společně s ním v pozici náhradníka Jindřich Panský.

Fanoušci se rozhodně mají na co těšit. Hraje se na dvě vítězná utkání, odveta s jistotou v pátek 14. května v Praze a případné rozhodující třetí utkání pak v neděli v Havlíčkově Brodu.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Program finále

Středa, 12. května (1. utkání)

HB Ostrov – KT Praha (18 hodin)

Pátek, 14. května (2. utkání)

KT Praha – HB Ostrov (18)

Neděle, 16. května (případné 3. utkání)

HB Ostrov – KT Praha (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE