K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vrcholí boje ve skupinách Ligy mistrů


Hráčky Hodonína si chtějí dnes před kamerami ping-pong.tv zajistit postup do čtvrtfinále

Nejprestižnější klubová soutěž v Evropě Liga mistrů se blíží ke svému prvnímu vrcholu. Tím je ukončení bojů v základních skupinách, z nichž dva nejlepší týmy postupují do čtvrtfinále, v pořadí třetí si zajistí postup do jarní fáze Poháru ETTU.

Oba čeští zástupci hrají svá další utkání dnes. Zatímco pro muže TTC Ostrava 2016 nemůže duel v ruském Jekatěrinburgu změnit nic na faktu, že Ostravané skončí ve skupině B poslední (závěrečné utkání ve skupině pak odehrají v pondělí 9. prosince doma s rakouským SPG Walter Wels), ženy SKST Stavoimpex Hodonín jsou na prahu postupu do čtvrtfinále.

V důležitém utkání hostí španělský klub Irun Leka Enea – Tenis de Mesa, který v prvním vzájemném měření sil český mistr vyhrál 3:0, a to bez ztráty setu. K postupu tedy svěřenkyním trenéra Jaroslava Mikesky teoreticky stačí uhrát jediný set. Španělky totiž, stejně jako hráčky Hodonína, proti třetímu týmu skupiny Linzi nebodovaly a o druhém postupujícím tedy rozhodne jejich vzájemný souboj právě s moravským klubem.

Jedničkou hostujícího celku je španělská reprezentantka Maria Xiao Yao, aktuálně 68. na světovém žebříčku. V sezoně ji v sestavě většinou doplňovaly Lin Chia-Chin z Taiwanu a Rumunka Roxanu Michaela Iamandi.

V utkání budou velkými favoritkami domácí stolní tenistky, trojice Wing Nam Ng, Natalia Partyková a Solomiya Brateyková bude zcela určitě chtít potěšit své fanoušky. „Bude to jeden z vrcholů letošního roku. Protože utkání hrajeme na Mikuláše a je to zároveň poslední utkání hrané na domácích stolech v roce 2019, připravil náš klub pro každého návštěvníka utkání mikulášský dárek,“ slibuje předseda klubu Richard Brhel.

Utkání skupiny D se hraje od 18 hodin a přímým přenosem ho můžete sledovat na ping-pong.tv. Přenos bude v podobném modelu, který znáte z mužské extraligy, tedy včetně komentáře a s hostem ve studiu. Tím bude předsedkyně Trenérsko-metodické komise ČAST Marta Novotná. Postřehy velezkušené trenérky umocní zážitek ze sledování utkání nejlepšího českého ženského klubu posledních let.

Přímý přenos můžete sledovat ZDE