K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Výkonný výbor ČAST schválil nové reprezentační trenéry


Trenér roku 2019 Tomáš Vrňák od léta končí u juniorek a povede národní tým kadetek

Od 1. srpna 2020 budou mít české mládežnické reprezentační týmy a také družstvo žen nové trenéry. Jejich jména schválil Výkonný výbor České asociace stolního tenisu na návrh výběrové komise. Výběrová řízení se týkala trenérů mládeže a obou týmů do 21 let.

Na další dva roky bude novým trenérem juniorů a současně i týmu do 21 let Marek Klásek. U týmu už v minulosti působil, v roce 2016 například dovedl družstvo kolem Tomáše Polanského ke stříbru na MEJ v Záhřebu. Družstvo juniorek povede Jaroslav Mikeska. Kouč nejlepšího ženského extraligového družstva posledních let bude v pozici hlavního trenéra u národního týmu nováčkem.

Stejně tak poprvé v kariéře usedne na reprezentační lavičku Bohumil Vožický, které povede tým kadetů. Naopak nejzkušenějším z této čtveřice je loňský kouč bronzových juniorek z MEJ v Ostravě a od srpna nový trenér kadetek Tomáš Vrňák. Bude plnit současně roli koordinátora všech mládežnických složek reprezentace. Jedinou trenérkou, která zůstala u reprezentace u svého týmu, je Renáta Štrbíková. Bude pokračovat v práci u hráček do 21 let.

Rovněž u reprezentace dospělých dochází k jedné změně. Josef Plachý zůstává i nadále koučem mužů, u žen však Petra Engela nahradí od 1. srpna Petr Nedoma. V minulosti už dvakrát u národního týmu krátce působil a družstvo velmi dobře zná. „Trenéru Engelovi skončila smlouva a na jejím prodloužení jsme se nedohodli. Národní tým tedy od 1. srpna povedu já. Nebudu už dál působit v roli kouče v extraligové Břeclavi a také předám kompletní agendu kolem organizace mládežnických týmů Tomáši Vrňákovi. Dál budu působit pouze v roli manažera reprezentace dospělých a trenéra žen,“ řekl ke své nové roli Petr Nedoma.

Výkonný výbor ČAST již dříve schválil Michala Malinu, jako mentora mládeže Národního tréninkového centra v Havířově. Bývalý stolní tenista pracuje s mládeží na různých projektech dvacet let. Například jako lektor prevence mládeže přednáší a provozuje poradenství na patnácti základních školách v Havířově.

Jeho úkolem bude zajišťovat komplexní péči pro mladé hráče mimo tréninkový proces. Bude se jednat především o osobní rozhovory s hráči, kontakt s rodiči hráčů, se školou, kde budou hráči docházet, s internátem, kde budou hráči bydlet a rovněž lékařem, který bude zajišťovat zdravotní péči.

Další náplní bude organizace volnočasových aktivit hráčů mimo jejich trénink a školu. Na vybraných turnajích se bude setkávat s vytipovanými talenty a jejich rodiči, aby jim  představil Národní tréninkové centrum a ulehčil případný přechod. Michal Malina se účastnil trenérského semináře na konci května v Havířově, kde byl představen všem trenérů RCM/SCM jako nový mentor mládeže.