K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Začal nový ročník ligy mistrů mužů


Dva české kluby TTC Ostrava 2016 a El Niňo Praha vstoupí do bojů ve středu

Nejprestižnější klubová klubová soutěž v Evropě Liga mistrů začala už na konci minulého týdne, dva české kluby, které se do ní díky svému umístění na žebříčku dostaly, do ní vstoupí ve středu. Hráče TTC Ostrava 2016 i El Niňo Praha čeká těžká zkouška, protože Liga mistrů se hraje podle nového modelu a možnost utkat se s těmi nejlepšími ještě nemají zdaleka jistou.

Oba kluby byly nalosovány do 1. fáze soutěže, ve které jsou čtyři skupiny po čtyřech účastnících. Hraje se turnajovým způsobem v domácím prostředí jednoho z členů konkrétní skupiny. Dva nejlepší týmy postoupí do 2. fáze, zbylé dva se musí spokojit s účastí v Evropském poháru.

Ostravský celek odletěl už v neděli do ruského Jekatěrinburgu, kde v nedalekém městečku Verchňaja Pyšma odehrají utkání skupiny C. Jejich soupeři budou postupně italský Top Spin Messina Fontalba, za který hraje například portugalský reprezentant Joao Monteiro nebo italský mladík Matteo Mutti. Dále pak polský mistr K.S. Dekorglass Dzialdowo v čele s polským reprezentantem Jakubem Dyjasem, ale na soupisce disponujícím také švédským talentem Trulsem Moregardem, Japonci Kazuhiro Yoshimurou s Taimu Arinobem a Číňanem Liao Cheng Tingem. Na závěr pak domácí TTSC UMMC-ELEM, což je vlastně béčko jednoho z nejlepších týmů v Evropě. Mladé hráče, jakými jsou Artur Abusev, Maksim Kaburkin, Michail Rožkov nebo Semen Ševnin, však rozhodně nelze podcenit.

Hráče El Niňa čeká v chorvatském Varaždinu na úvod španělská Leka Enea Marpex, disponující výhradně španělskými hráči, kteří ovšem nepatří ani do druhé stovky světového žebříčku. Dále pak chorvatský STK Starr Croatia, v jehož barvách by se mohli objevit Íránec Sorosh Amiri Nia nebo Indové Mandar Rajeev Hardikar a Shounak Satyajit Shinde. Na závěr pak dojde na zajímavý duel s rakouským Solex-Consult Wiener Neustadt, jehož barvy hájí bývalá opora pražského El Niňa Tomáš Konečný. Neustadt v minulém týdnu vyhrál rakouský pohár a zcela jistě bude patřit k aspirantům na postup.

Utkání Ligy mistrů živě streamuje ETTU TV a v programu jsou obě první utkání českých klubů. Duel Ostravy s Messina Fontalbou (začátek v 11 hodin SEČ) i El Niňa s týmem Leka Enea Marpex (13).

 

Liga mistrů, ročník 2021/2022

Soupeři českých klubů

Skupina C

TTC Ostrava 2016, K.S. Dekorglass Dzialdowo (Pol.), Top Spin Messina Fontalba (It.), TTSC UMMC-ELEM (Rus.).

Skupina D

Leka Enea Marpex (Šp.), Solex-Consult Wiener Neustadt (Rak.), SF SKK El Nino Praha, STK Starr Croatia (Chorv.),

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE