K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Začíná rozhodující boj o titul v extralize mužů


Hráči El Niňa Praha jsou v souboji s Ostravou mírnými favority

Nejpozději v neděli budeme znát vítěze letošního ročníku extraligy mužů a tím tedy nového mistra České republiky. Finálová série mezi SF SKK EL Niňo Praha a TTC Ostrava 2016 na dvě vítězná utkání se hraje ve velmi rychlém tempu. Ve středu 22. května začne duelem v Praze.

Vítěz základní části pražské El Niňo bude v roli mírného favorita, obhájce titulu z Ostravy je ovšem jediným týmem v tomto ročníku, který mu reálně může vysněnou cestu za titulem překazit. Klíčová bude pochopitelně momentální forma a také strategie trenérů při nasazení jednotlivých hráčů.

Trenér El Niňa Petr Kaucký totiž disponuje vyrovnaným kádrem, v němž je jedničkou bývalý dlouholetý reprezentant Dmitrij Prokopcov, podobně zkušený Jakub Kleprlík a obranář Stanislav Kučera. Kteréhokoliv hráče může postavit na libovolné místo v sestavě a vždy vytvoří velmi úderné a efektivní komando. V dlouhodobé části Pražané prohráli pouze dvě utkání. V prvním kole s KT Praha, kdy ještě nehrál Prokopcov, a pak také v posledním kole na stolech Hodonína. V tomto případě šlo o duel, který Pražené značně podcenili a nabídli Hodonínským šanci získat cenný skalp.

Podobná situace ve finále play off nastat nemůže. Družstvo TTC Ostrava 2016 totiž i přes výkyvy ve výkonech v průběhu sezony vstoupilo do play off s kompletní sestavou a potvrdilo, že to se ziskem třetího titulu v řadě myslí naprosto vážně. Jednička týmu Tomáš Tregler minulý týden hrál za národní tým v kvalifikaci o postup na ME družstev a v minulých sezonách v play off předváděl excelentní výkony. Chilan Felipe Olivares i Ondřej Bajger jsou při dobré herní pohodě rovněž schopni porazit kteréhokoliv ze soupeřů.

Tak či onak, faktem zůstává, že El Niňo postaví trojici, která obsadila v dlouhodobé části první tři místa v bilanci úspěšnosti, má výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím třetím utkání a v základní části nad Ostravou vyhrála 4:1 a 4:0.

Všechna finálová utkání bude vysílat přímým přenosem ping-pong.tv

 

Extraliga mužů 2018/2019

Finále play off

Středa, 22. května (1. utkání)

SF SKK EL Niňo Praha – TTC Ostrava 2016 (18)

Pátek, 24. května (2. utkání)

TTC Ostrava 2016 – SF SKK EL Niňo Praha (18)

Neděle, 26. května (případné 3. utkání)

SF SKK EL Niňo Praha – TTC Ostrava 2016 (18)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE