K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zdenu Blaškovu čeká na OH mládeže soutěž smíšených týmů


Česká juniorka spojí síly s Litevcem Medardasem Stankeviciusem

Turnaj ve stolním tenise na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires vstupuje do druhé poloviny. V argentinském hlavním městě v pátek začne soutěž smíšených týmů, do které po boku Litevce Medardase Stankeviciuse zasáhne rovněž česká reprezentantka Zdena Blašková.

Smíšené česko-litevské družstvo čekají velmi náročná utkání. Zdena Blašková a Medardas Stankevicius nejprve vyzvou nasazené trojky Švéda Trulse Moregarda a Srbku Sabinu Surjanovou, poté je čeká konfrontace s týmem KLDR, jenž sice figuruje v nasazovací listině na posledním místě, disponuje ovšem nespornými kvalitami. Čtvrté družstvo ve skupině C pak tvoří Rakušan Maciej Kolodziejczyk a Polka Anna Wegrzynová.

V jednotlivých utkáních proti sobě nejprve nastoupí dívky, druhou dvouhru obstarají chlapci. Třetí souboj pak přijde v podobě smíšené čtyřhry.

Turnaj ve stolním tenise na olympijských hrách mládeže zná po středečním programu šampiony ve dvouhrách. Obě zlaté medaile ukořistila Čína, mezi chlapci se radoval Wang Chuqin, dívkám kralovala přemožitelka Zdeny Blaškové ze základní skupiny Sun Yingsha.

Nejvýše nasazení Japonci Tomokazu Harimoto a Miu Hiranová se museli spokojit se stříbrnou medailí. Cenné kovy za třetí místo vybojovali Američan Jha Kanak a Rumunka Andreea Dragomanová.

(Zdroj fotografie obou zlatých medailistů: Flickr ITTF)

 

Olympijské hry mládeže, Buenos Aires

Los turnaje ve stolním tenise – smíšená družstva

Skupina C:
Evropa 1 – Truls Moregard (Švédsko), Sabina Surjanová (Srbsko)
Evropa 2 – Maciej Kolodziejczyk (Rakousko), Anna Wegrzynová (Polsko)
Evropa 4 – Medardas Stankevicius (Litva), Zdena BLAŠKOVÁ
KLDR – Kim Song Gun, Pyon Song Gyong

Kompletní informace o stolním tenise na hrách v Argentině naleznete ZDE