PARA stolní tenis součástí ČAST

Pod hlavičku České asociace stolního tenisu (ČAST) spadají od letošního roku i fyzicky a mentálně znevýhodnění hráči.


Do PARA stolního tenisu zatím nejsou zahrnuti sportovci se sluchovým, zrakovým a vnitřním postižením. PARA stolní tenis už dříve přivážel do Česka cenné kovy z velkých akcí. Vozíčkáři Jiří Suchánek s Petrem Svatošem získali před rokem týmový bronz na paralympijských hrách v Tokiu, první jmenovaný navíc obsadil třetí místo i v Riu 2016, a to mezi jednotlivci.

O úspěchy budou usilovat dál, ovšem nově v rámci ČAST. Propojení lidí s postižením i bez něj kopíruje mezinárodní trend. Stolní tenis handicapovaných je i v zahraničí součástí Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF). Většina PARA hráčů a hráček už dávno působí na klubové úrovni v rámci standardních soutěží organizovaných ČAST.

Co spojení přinese? Úzkou spolupráci při náboru nových hráčů a hráček. Sjednocení reprezentačních týmů. Rozvoj PARA stolního tenisu. Nezačíná se od nuly, je na čem stavět a na co navazovat. Předsedou nově vzniklé Para komise je Jaroslav Němec. Ten k propojení s ČAST uvádí: „Věřím, že spojení pod hlavičkou ČAST je dobrý základem pro další rozvoj a budoucí úspěchy českého PARA stolního tenisu.“

Link na sekci PARA stolní tenis na webu

Základní zdroj informací: Koncepce rozvoje PARA stolního tenisu

související články